Реформа ігрової індустрії: в Україні збираються впровадити систему відстеження фінансових транзакцій.
Влада планує провести реформу сфери грального бізнесу, яка складатиметься з кількох етапів. Перший етап передбачає "відбілювання ринку" та його детоксикація. Водночас перший крок другого етапу передбачає запуск моніторингу платежів, пише Євген Плінський у статті "Перевернути гральний стіл. Що не так із гральною індустрією і що з цим хоче робити влада"
Першим кроком другого етапу стане запуск Державної системи онлайн-моніторингу (ДСОМ). Цей проєкт є ключовим у процесі легалізації грального бізнесу, адже система забезпечує можливість контролю в режимі реального часу за кожною операцією, пов'язаною з прийняттям ставок, поверненнями, виплатами виграшів тощо. Крім того, система відіграє важливу роль у захисті гравців від лудоманії (ігрової залежності)", - підкреслює автор, додаючи, що у нього є доступ до однієї з урядових концепцій можливих змін.
Ключовим моментом у ДСОМ, за словами Плінського, є те, що система фактично робить неможливим ухилення від сплати податків. За словами автора, у сьогоднішній інфраструктурі ринку така система не була нікому потрібною.
Від самого початку створення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) планувалось запровадити ДСОМ. Проте, за словами представників КРАІЛ, уряд не надає фінансування для цього. У той же час, уряд стверджує, що замість фінансування, КРАІЛ слід ліквідувати.
Плінський зазначає, що інертність КРАІЛ щодо нестворення онлайн-моніторингу стала одним із тригерів для перезавантаження. Тепер Комісію мають ліквідувати, а систему моніторингу - створити.
Варто підкреслити, що початковий етап реформи включає два основні кроки. Перший передбачає розпуск КРАІЛ і заснування нового "центрального органу виконавчої влади, відповідального за реалізацію державної політики в галузі організації та проведення азартних ігор". Цей орган, ймовірно, буде називатися "Агенція регулювання азартних ігор" (АРАІ).
Наступним етапом є реформування податкової системи для грального бізнесу та впровадження єдиної системи платежів. Наразі точна сума коштів, що циркулює в гральному секторі, залишається невідомою.