Скандал навколо фіктивних інвалідностей: 16 керівників з Податкової служби подали у відставку.


Через скандали, пов'язані з масовим оформленням довідок про інвалідність, з керівного складу Державної податкової служби пішло у відставку 16 осіб.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

Є інформація, що ДПС за 48 годин перевірила всі документи щодо керівників, включаючи регіональних, які оформили інвалідність після 24 лютого 2022 року. Загальна кількість таких чоловіків склала 17 осіб. За його словами, лише одна людина отримала інвалідність через поранення на фронті.

За словами нардепа, інші 16 посадовців ухвалили "вольове та чесне рішення залишити службу".

Гетманцев підкреслив, що сподівається отримати подібну інформацію від інших установ, підзвітних комітету: це стосується Державної митної служби, Бюро економічної безпеки, Держфінмоніторингу, Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, а також Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Що відомо про корупцію у МСЕК

5 жовтня Державне бюро розслідувань оголосило про виявлення під час обшуків у керівниці МСЕК в Хмельницькій області значної суми у $6 млн готівкою. З'ясувалося, що мова йде про Тетяну Крупу, яка є депутаткою Хмельницької обласної ради від партії "Слуга народу". Тетяна Крупа обіймає посаду головної лікарки обласної МСЕК з 2008 року.

Крупу затримали та висунули звинувачення в незаконному збагаченні. 7 жовтня Печерський районний суд Києва постановив тримати її під вартою як запобіжний захід.

10 жовтня Олександр Крупа - син Тетяни Крупи, звільнився за власним бажанням з посади начальника Управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області.

Під час розслідування було виявлено, що голова Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи, Тетяна Крупа, мала на рахунках у польському банку Pekao (Bank Polska Kasa Opieki) ще $590 тисяч. Її чоловік, Володимир, також тримав гроші в польських фінансових установах, де на його рахунках знайшли 11,3 тисячі євро та $1,2 мільйона. Ці фінансові активи не були задекларовані.

Наразі ДБР вивчає списки, знайдені в кабінеті голови Хмельницької МСЕК Крупи. У них зазначені прізвища та фіктивні діагнози.

16 жовтня головред видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов оприлюднив інформацію про те, що 49 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, "дахуючи" корупційну схему слуги народу Крупи у МСЕК та ПФ. Зокрема, журналіст навів перелік імен усіх прокурорів і описав застосовану злочинну схему.

Цензор.НЕТ також опублікував перелік із 30 керівників обласних прокуратур, які отримують найбільші пенсії.

Після резонансного скандалу президент Володимир Зеленський заявив про намір зібрати засідання РНБО для обговорення цієї ситуації та очікує від правоохоронних органів, зокрема СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, оперативних і рішучих дій у боротьбі з корупцією в МСЕК.

Після того, генеральний прокурор Андрій Костін подав у відставку.

Related posts