16 працівників з інвалідністю залишили свої посади в Державній податковій службі.


Гетманцев висловив сподівання, що інші органи, які підпорядковуються Комітету, також зроблять подібні заяви.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що після скандалу із роздаванням довідок про інвалідність із керівництва Державної податкової служби звільнились 16 посадовців. Про це стало відомо в п'ятницю, 25 жовтня.

Повідомляють, що ДПС за короткий період зібрала всі дані про керівників, включно з регіональними, які отримали статус інвалідів після 24 лютого 2022 року. Загалом було ідентифіковано 17 таких осіб чоловічої статі, - зазначив депутат.

Зазначається, що один з топменеджерів Державної податкової служби України отримав довідку про інвалідність внаслідок поранення на фронті. Інші 16 податків ухвалили "вольове та чесне рішення залишити службу".

Данило Гетманцев зазначив, що сподівається отримати подібну інформацію від інших установ, які підзвітні Комітету. Серед них: Державна митна служба, Бюро економічної безпеки, Державна служба фінансового моніторингу, а також Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Скандали з фальшивими довідками про інвалідність: що відомо наразі

Зазначимо, що проблеми з видачею довідок про інвалідність почали з'являтися після того, як на початку жовтня у голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та її сина Олександра знайшли близько 6 мільйонів доларів у різних валютах, а також брендові прикраси та коштовності.

16 жовтня журналіст Юрій Бутусов заявив, що Тетяна Крупа сприяла оформленню інвалідності для 50 прокурорів у Хмельницькій області та їхніх близьких родичів. Офіс генерального прокурора оголосив про початок службового розслідування з цього приводу.

Президент Володимир Зеленський також відреагував на скандал, пов'язаний з обласними МСЕК, і оголосив про проведення засідання РНБО 22 жовтня для обговорення цього питання. Після засідання Зеленський ухвалив рішення ліквідувати МСЕК і наголосив на необхідності політичної відповідальності від генерального прокурора Андрія Костіна за проблему фіктивних інвалідностей у прокуратурі. Незабаром після заяви президента Костін подав у відставку.

22 жовтня СБУ повідомила, що у 2024 році 64 посадовці обласних МСЕК отримали підозри у корупції. Крім того, вже скасовані 4106 висновків про інвалідність, які призначали за допомогою підробних документів.

Related posts